1. krok k fitness

Rozhodli jste se nekupovat si nové kalhoty? Dívat se na sebe do zrcadla s úsměvem a nadšením? 

Chcete jednou provždy zaútočit na kila navíc? Pak jsou následující řádky vhodné zrovna pro Vás. Aneb první krůčky k vytouženému seberozvoji a spokojenému tělu.

Cvičení doma

Každý z nás doma jistě vyzkoušel takové to domácí cvičení. Už v dětství jsme někteří z nás napodobovali tanečníky a zpěváky z mnoha videoklipů. Každý pohyb se zkrátka počítá. Čím jsme starší, pociťujeme, že naše tělo pracuje jinak, než těla jiné. Někdo má úžasné trávení a vysněnou ideální postavu. Jiní naopak, drží diety, ale bez pohybu zkrátka efektu nedosáhnou.

Obvykle saháme po karimatce, pustíme si základní cviky na nepříznivé partie a cvičíme. Někdy je to pokus o cvičení. Proč pokus? Protože byť si myslíme, že cvičíme správně, technika je absolutně špatná. Takže, když děláme několik sedů lehů, do toho začneme s kombinací dřepů a po 5 minutách nám začne bolestivě trpět noha, nabízí se možnost, že po technické stránce, jste si spíše ublížili, než abyste spálili tuky.

Nemluvě o tom, že nás kolikrát při domácím cvičení opouští vytrvalost. Místo, abychom v poslední fázi zabrali, šidíme se. V neposlední řadě, doma můžete vykouzlit řadu alternativ zátěže, ale fitness centrum je zkrátka pro cvičení se zátěží unikát.

 

Cvičení ve fitness centru

Fitness centra patří mezi nejvyhledávanější metodu pro spalování tuku, rýsování těla, pro kombinovaná cvičení, lekce, pro motivační prostředí, výživě i seznámení se s novými lidmi.

Nepravidelnost a náhodné dny jsou špatně. Zajít si sem tam sami nebo s kamarádkami se zapotit je sice fajn, ale tělo si nezvykne na pravidelný režim.

Vyhradit si pravidelné dny = dočkat se odměny a prvních výsledků. Tělo se nastartuje a věřte, že i kdybyste chtěli jeden den cvičení vynechat, budete mít výčitky svědomí. Zkrátka si cvičení zahrňte do programu, tak aby Vám to časově vyhovovalo. Udělejte si z toho zvyk.

Plánujte si cvičení. Bez rozmyslu cvičit partie, které Vás zrovna napadnou nebo se Vám v momentě hodí, protože se Vám do toho 2x nechce není ideální. Chce to pevný režim. Pro lidi, kteří mají sklony k tomu, něco zanedbávat, neví, jak správně manipulovat s činkami, nejsou si jistí správnou technikou a potřebovali by nad sebou kontrolu, je nejideálnější řešení fitness trenér.

 

Trenér, jakožto bič nad Vámi samotnými

Nač vyhazovat peníze za někoho, když je na internetu nespočet rad, videí a studií? Napsaný článek Vám ledasco napoví, ale trenér Vás vidí. Vidí, jaké máte tělesné dispozice, jak Vaše tělo reaguje a ušije Vám na míru přesně to, co konkrétně Vy potřebujete. To, že Anča dělá výpady s 50 kg zátěží neznamená, že Vy to dokážete taky.

Chcete i nadále utrácet hromadu peněz za diety, které jsou bez výsledku a nebo se vložit do rukou odborníka? Trenér Vám zajistí řád, disciplínu, bude zvyšovat Vaši vytrvalost. Navíc, pro ty stydlivější, ve fitness centru je to skvělá volba. Nemusíte se bát, že na Vás ostatní pokukují a smějí se špatné technice Vašich cviků. V jeho rukách jste zkrátka v bezpečí. Najednou zjistíte, že zvládnete věci, o kterých jste si mysleli, že nikdy nezvládnete. Skutečně to není tak, že po Vás trenér řve a bičuje Vás švihadlem. Pomáhá Vám, povzbuzuje Vás, snaží se s Vámi mluvit a naslouchat Vám.

Nemusíte myslet na tréninkové plány, vyhnete se ptaní Vašich přátel, zda děláte skutečně vše správně a opravdu se zasmějete a dostanete ze sebe maximum..

Cena za osobního trenéra je příliš vysoká? Dát přednost krému za pár korun, po kterém máte tak maximálně ekzém nebo zvolit krém dražší a těšit se z hebké pleti? Stejně tak, je to u ceny za osobního trenéra. To, že má Pepík z vedlejšího fitka lekci za 150 kč je sice hezké, ale je otázkou, jak dlouho se dané oblasti věnuje? Kolik vědomostí skutečně má a myslí to s Vámi skutečně dobře? Pokud patříte do skupiny lidí, kteří kouří, kupují si kosmetiku, vyráží za kvalitním jídlem a na skvělé večírky, věřím, že pro Vás je cena za trenéra jen běžnou položkou. Navíc, vždy se můžete s trenérem domluvit na délce Vaší spolupráce a nastínit mu Vaši situaci či představu.

Pojďte cvičit!

Jim Ryan kdysi řekl, že motivace je to, díky čemu začnete a zvyk je to, díky čemu v tom budete pokračovat. Chcete-li se zbavit stresu, vnést do svého života nový styl a být nejen krásní, ale stejně tak zdraví, pak je fitness cvičení správný směr k Vašemu seberozvoji.

Zhubni chytře