Fitness, coby nový životní styl

Necítíte se dobře při pohledu do zrcadla? Vaše tělo je objemnější než bývalo? Nemáte energii, pociťujete únavu a spolu s tím Vás trápí zdraví i psychika?

Vše jde ruku v ruce. Někdo s danými pocity bojuje již od malička, jiní s postupem času. Čím to asi tak bude? Příliš mnoho pracujeme, stres je naše denní rutina a únava se stává přikrývkou pohodlnosti či vyhoření. K tomu přidáme řadu mediálních ideálů krásy, jako jsou hubená, šťastná a úspěšná děvčata. Nejen, že utrpí naše tělo po fyzické stránce, tím, že se nevlezeme do kalhot, které jsme před půl rokem ještě oblékli, utrpí převážně naše duše.

Pak se nabízí pocit, kdy si můžete otevřít láhev vína a zajíst to brambůrky a nebo se naštvat, zhluboka se nadechnout a říct si STOP.

Můžete sledovat řadu motivačních dokumentů, slyšet fůru pozitivních ohlasů, vidět výsledky, ale vždy bude základní krok na Vás. Jde o Váš pocit, odhodlání a vůli. Vy jste ti, kteří si určují, jak se chtějí cítit. Pokud ve Vás skutečně dřímá přesvědčení, že chcete změnit způsob života, pak je fitness ideální start.

Nejde jen o prosté cvičení ve fitku, dřinu s činkami či námahu domácího řešení na karimatce před televizí, jak si většina z nás vykládá. Jde o koktejl sportovních aktivit, stravy, zábavy a celkového životního stylu. Je to rozsáhlé téma, ze kterého máte řadu možností si vybrat. Začátečníci, středně pokročilí či vrcholoví sportovci. Můžete okusit jakékoliv téma, a zjistit, které je zrovna Vám šité na míru.

Nic není zadarmo. Sezením u počítače nezhubnete. Slovíčkařením tuplem ne. Samozřejmě se zapotíte, někdy Vás bude něco bolet, ale každým dnem se budete cítit lépe. Najednou zjistíte, že nepotřebujete krýgl černé kávy, jen proto, abyste měli energii. Dostaví se lepší trávení, odezní bolesti těla a odpluje míra stresu, která Vás v poslední době pomalu zaživa okusovala. Věřte mi, není nic lepšího, než si pořádně zacvičit, zablbnout, zaplavat a cítit se tak energicky a skvěle.